Τριγλία – Χαλκίδα 3-2

Μεγάλη νίκη και πρόκριση για την Τριγλία που επικράτησε στην παράταση με 3-2 απέναντι στην Χαλκίδα

105΄ Μεγάλη ευκαιρία για την Χαλκίδα με κεφαλιά του Τσουπρού που απόκρουσε με καταπληκτική εκτίναξη ο Λέτσο

101′ Γκολ για την Τριγλία με καταπληκτικό σουτ του Κότσι 3-2

97′ Μετά από άστοχη έξοδο του Λέτσο κάτοχος της μπάλας έγινε ο Σταματάκος που δεν δυσκολεύτηκε να  στείλει την μπαλα στα δίκτυα

92′ Στο δεύτερο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης ο Βασιλείου βρίσκει με κάθετη μπαλιά μόνο του τον Παπαδόπουλο που με καταπληκτικό μονοκόμματο σουτ κάνει το 2-1

Τέλος κανονικής διάρκειας. Τριγλία – Χαλκίδα 1-1.Ο αγώνας πάει στην παράταση.

92′ Μεγάλη ευκαιρία για την Χαλκίδα. Ο Σπανός δεν κατάφερε να κερδίσει τον Λέτσο

86′ Αλλαγή για την Τριγλία. Ο Κόντη στην θέση του Καραδέμητρου.

85′ Η Χαλκίδα ισοφαρίζει με τον Σπανό που είχε μπει ως αλλαγή

80′ Αλλαγή για την Χαλκίδα. Ο Σπανός στην θέση του Στασινόπουλου Ε.

79′ Δεύτερη αλλαγή και για τις 2 ομάδες. Ο Μανδύλης μπαίνει στην θέση του Τσαγκαράκη για την Τριγλία, ενώ για την Χαλκίδα ο Σταματάκος μπαίνει στην θέση του Μάκο

78′ Πρώτη αλλαγή για την Χαλκίδα. Ο Ντελέκος στην θέση του Μάκο

77′ Γκολ για την Τριγλία μετά από εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Σκαφίδα.

72′ Σουτ του Βασιλείου έξω από την μεγάλη περιοχή πέρασε πολύ πάνω από τα καρέ του Κούμη

67′ Ο Σιάννης στην πρώτη του επαφή με την μπάλα σουτάρει λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή με την μπάλα να περνάει άουτ

66′ Αλλαγή για την Τριγλία. Ο Σιάννης μπήκε στην θέση του Μάλτσι

58′ Η Τριγλία που έχει μπει καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο συνεχίζει να πιέζει έχοντας την κατοχή της μπάλας

50′ Ο Σκαφίδας με κάθετη μπαλιά από την σέντρα βγάζει μόνο του τον Μάλτσι αλλά ο τερματοφύλακας της Χαλκίδας διάβασε την φάση και με έξοδο του καθάρισε την φάση.

49′ Σέντρα από δεξιά του Βασιλείου, ο Παπαδόπουλος δεν κατάφερε να πιάσει την κεφαλιά

Χωρίς τέρματα τελείωσε το πρώτο ημίχρονο του αγώνα Τριγλία – Χαλκίδα που διεξάγεται στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής για το Κύπελλο Ερασιτεχνών.

Η Τριγλία είχε την κατοχή στο μεγαλύτερο διάστημα και απείλησε τα καρέ του Κούμη σε δύο φάσεις με τον Κάρδαρη στο πρώτο τέταρτο του αγώνα.

Η Χαλκίδα μετά το 30’ ανέβασε στροφές και είχε την πρώτη της καλή ευκαιρία σε σουτ του Μάκου στο 36′ το οποίο απέκρουσε με υπερένταση ο Λέτσο.

Τριγλία: Λέτσο, Κάρδαρης, Τσαγκάρης, Τερζής, Τσέπας, Σκαφίδας, Κότσι, Καραδέμητρος, Μάλτσι, Βασιλείου, Παπαδόπουλος

Χαλκίδα: Κούμης, Στασινόπουλος Ε, Στασινόπουλος Δ, Μπακομήτρος, Τσουπρός, Καραμπάς, Μάκο, Βαλκάνος, Shehollari, Τσατσαρής, Kosutic