Τριγλία – Επισκοπή 2 – 1

Λήξη του αγώνα με την Τριγλία να παίρνει τους τρεις βαθμούς σε ένα παιχνίδι με πολλές χαμένες ευκαιρίες για τους γηπεδούχους ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο

Το φιλμ του αγώνα

94′ Τρίτη χαμένη ευκαιρία για τον Σαγανά όταν μετά από πάσα του Κόντι βρέθηκε μόνος του απέναντι από τον τερματοφύλακα αλλά καθυστέρησε και όταν τελικά έκανε το σουτ απέκρουσε πάνω στην γραμμή ο αμυντικός της Επισκοπής

93′ Ευκαιρία για την Τριγλία όταν ο Μάλτσι μπήκε στην περιοχή της Επισκοπής αλλά κόπηκε από τους αμυντικούς

89′ Τελευταία αλλαγή για την Τριγλία με τον Τσάγκαρη να παίρνει την θέση του Κότσι

84′ Άλλη μια μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Τριγλία, όταν ο Κόντι βρήκε μόνο του τον Σαγανά ο οποίος επιχείρησε πολύ κακό σουτ που πέρασε απελπιστικά άουτ

83′ Μεγάλη ευκαιρία για την Τριγλία τον Σαγανά να σημαδεύει το δεξί κάθετο δοκάρι του Γκουτζολά

80′ Αναγκαστική αλλαγή για την Τριγλία με τον Σαγανά να παίρνει την θέση του Σιάννη

78′ Τρίτη αλλαγή για την Επισκοπή με τον Μέμο να παίρνει την θέση του Ιβάνοφ

76′ Γκολ για την Επισκοπή μετά από πολύ ωραίο σουτ του Σίσκοφ που κρέμασε τον Λέτσο 2-1

75′ Πολύ καλό σουτ του Κότσι, μετά από ατομική προσπάθεία, από το ύψος της μεγάλης περιοχής μπλόκαρε ο τερματοφύλακας της Επισκοπής

70΄Δεύτερη αλλαγή για την Επισκοπή με τον Κωτάτη να μπαίνει  στην θέση του Μίλιτς

68′ Πρώτη αλλαγή και για την Τριγλία με τον Μάλτσι να παίρνει την θέση του Βασιλείου

66′ Αλλαγή για την Επισκοπή με τον Καψιώτης να μπαίνει την θέση του Γεωργιάδη

65′ Ευκαιρία για την Τριγλία η οποία στο δεύτερο ημίχρονο έχει μπει πολύ δυνατά όταν ο Σιάννης με ωραία πάσα βρήκε τον Βασιλείου όμως ο Γκουτζόλας με έξοδο του καθάρισε την φάση

63′ Κίτρινη κάρτα στον Καραδέμητρο

58′ Γκολ για την Τριγλία μετά από συνδυασμό του Βασιλείου με τον Σιάννη, ο δεύτερος με ωραίο σουτ εκτέλεσε τον Γκουτζολά με την μπάλα να βρίσκει πρώτα το δεξί κάθετο δοκάρι πριν καταλήξει στα δίκτυα γράφοντας το 2-0

50′ Κεφαλιά του Κότσι μετά από κτύπημα κόρνερ του Καραδέμητρου πέρασε άουτ

47′ Σουτ του Παπαδόπουλου από το ύψος της μεγάλης περιοχής πέρασε άουτ

17.02 Έναρξη του δευτέρου μέρους

Λήξη πρώτου μέρους με την Τριγλία να προηγείται στο σκορ με 1-0 σε ένα μετρίου θεάματος παιχνίδι

44′  Ευκαιρία για την Τριγλία μετά από συνδυασμό των Παπαδόπουλου και Βασιλείου με τον πρώτο να κάνει την κεφαλιά που πέρασε λίγο άουτ

40′ Πέντε λεπτά πριν την λήξη του πρώτου μέρους το παιχνίδι δεν έχει ιδιαίτερες φάσεις, μέτριο από πλευράς θεάματος με την Τριγλία να έχει ελαφρά υπεροχή

33′ Νέα ευκαιρία για την Τριγλία. Μετά από λάθος του τερματοφύλακα της Επισκοπής που έδιωξε την μπάλα πάνω στο Παπαδόπουλο, το σουτ του οποίου ήταν χαλαρό και έδωσε την ευκαιρία στον Γκουτζαλά να διορθώσει το λάθος του

29′ Ευκαιρία για την Τριγλία με τον Μανδύλη να βγάζει σέντρα από αριστερά αλλά ο Σιάννης δεν πρόλαβε την μπάλα

25′ Πρώτη ευκαιρία για την Επισκοπή. Ο Γεωργιάδης έβγαλε την σέντρα από τα δεξιά όμως ο Σίσκοφ μόνος του απέναντι στον Λέτσο δεν κατάφερε να πιάσει την κεφαλιά

21′ Με απ ευθείας κτύπημα φάουλ του Μανδύλη η Τριγλία προηγείται με 1-0