Τριγλία Ραφήνας – Κηφισιά 1-1

Την Κηφισιά αντιμετωπίζει η Τριγλία Ραφήνας στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής στο δημοτικό γήπεδο της Ραφήνας.

Παρακολουθήστε το ματς λεπτό προς λεπτό, μέσα από το irafina.gr.

Σε λίγο ξεκινάει ο αγώνας μεταξύ της Τριγλίας και της Κηφισιάς στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ΄Εθνικής κάτω από το βαρύ πέπλο του άδικου χαμού του Δημήτρη Κούτρη.

Πρίν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή για τον Δημήτρη Κούτρη.

3΄Πρώτη καλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους όταν από στημένη μπαλιά ο Τσεβάς με κεφαλιά από πλεονεκτική θέση έστειλε τη μπάλα άουτ.

10΄Γκολ για την Κηφισιά.  Από κακή συννενόηση του Δήμιζα με τον Μπίρη ο τελευταίος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα της ομάδας του, αφού ο γκολκίπερ της Τριγλίας είχε επιχειρήσει έξοδο. Σκορ 0-1.

20 Κεφαλιά του Καρακώστα σε κόρνερ της Κηφισιάς η μπάλα έφυγε πάνω απο τα δοκάρια του Δήμιζα.

Παρά το γεγονός ότι η Τριγλία είναι πίσω στο σκορ, η Κηφισιά είναι αυτή που πιέζει για γκολ. Οι γηπεδούχοι μέχρι  στιγμής δεν έχουν αντιδράσει…

27΄Σέντρα ωραία του Φούντα, πρόλαβε και απόκρουσε τη μπάλα ο τερματοφύλακας της Κηφισιάς, προτού αντιδρ΄σουν οι επιθετικοί της Τριγλίας.

33΄Οι φιλοξενούμενοι πιέζουν για το δεύτερο γκολ. Οι παίκτες της Τριγλίας προσπαθούν αλλά για την ώρα δεν βρ΄΄ισκονται…

38΄Ανέβασε στροφές η Τριγλία και έκαναε κάποιες φάσεις από στημένα και σέντρες όμως δεν εχουν απειλήσει την αντίπαλη εστία.

44΄Φάουλ εκτέλεση του Χριστόπουλου η μπάλα έφυγε άουτ

45΄Τελευταία φάση πριν το σφύριγμα του ρέφερι για το ημίχρονο. Ο Σάμιος τράβηξε γερό σουτ όμως βρήκε η μπάλα πάνω σε αμυντικό της Τριγλίας.

Λήξη α΄ημιχρόνου. Τριγλία-Κηφισιά 0-1.

Ξεκίνησε το β΄ημίχρονο με μια αλλαγή για την Τριγλία. Ο Καλογιάννης μπήκε στη θέση του Θ. Μπαστάνη.

47΄σουτ δυνατό του Τσεβά στα χέρια του Γουμάγια.

53΄Κίτρινη στον Παναγιωτόπουλο

55;Κεφαλιά του Μπίρη άουτ. Ανάβασε την αποδοσή της η Τριγλία και πιέζει για την ισοφάριση.

56΄Κίτρινη στον Χαϊκάλη

58΄Ο Μουσταφίδης μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο στη θέση του Παναγιωτόπουλου.

Πιο κινητικοί οι παίκτες της Τριγλίας. Έχουν τον έλεγχο του κέντρου.

68΄Αλλαγή για την Τριγλία. Μπαίνει ο Γ. Μπαστάνης και βγαίνει ο Μητσόπουλος

74΄Διπλή αλλαγή. Για τους φιλοξενούμενους ο Ρέντζης αντί Κυριαζή και για την Τριγλία ο Μάργαρης αντί του Φούντα

80΄Γκολ για την Τριγλία. Ο Ποτουρίδης με ξερό σουτ έξω από την περιοχή ισοφαρίζει το σκορ. 1-1 το ματς και οι γηπεδούχοι τα δίνουν όλα για την ανατροπή.

Ροντέο το ματς  στα τελευταία λεπτά, με την Τριγλία να πιέζει και την Κηφισιά να φωνάζει  για τη διαιτησία

Λήξη.  Τριγλία-Κηφισιά 1-1.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Τριγλία (Κ. Ψυρόπουλος): Δήμιζας, Καμβύσης, Φούντας, Σαλταμάρας, Μπίρης, Χριστόπουλος, Τσεβάς, Μητσόπουλος, Ποτουρίδης, Κότσι, Μπαστάνης Θ.

Κηφισιά: (Στ. Στ. Γιαννακόπουλος)Γουμάγιας, Χαλκιάς, Παληαρούτας, Τεγούσης, Καρακώστας, Μαγγίνας, Παναγιωτόπουλος, Σάμιος, Κυριαζής, Μακρίδης, Χαϊκάλης