Xάλκινο μετάλλιο στην Ξιφασκία η Κων/να Μαρουλη

Η αγωνιστική σεζόν της Ξιφασκίας έκλεισε με το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαιδων Παγκορασιδων U13 όπου η αθλήτρια της Αθλητικής Ένωσης Μεσόγειος Ραφήνας Πικερμιου, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΜΑΡΟΥΛΗ κατέκτησε την 3η θεση και το χάλκινο μετάλλιο ανάμεσα σε 65 αθλήτριες από όλη την Ελλάδα!

Η Κωνσταντίνα ξεκίνησε σε ένα μουδιασμένο 1ο γύρο κάνοντας 2 ήττες και 4 νίκες αλλά μετά, στην φάση των νοκ αουτ κέρδισε όλες τις συναθλητριες μέχρι να φτάσει στον ημιτελικό όπου ηττήθηκε από την νικήτρια των αγώνων με 1 πόντο διαφορά!!

Η ΘΕΟΔΩΡΑ ΠΟΛΥΖΩΗ με 2 νίκες και 4 ήττες στον 1ο γύρο πέρασε στην επόμενη φάση όπου ηττήθηκε κ κατετάγη 43η.

Στα αγόρια στην ίδια κατηγορία ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΤΑΖΗΣ ξεκίνησε αήττητος κέρδισε 2 νοκ αουτ και έφτασε μέχρι τους 16 όπου ηττήθηκε για τους 8, και κατετάγη 11ος ανάμεσα σε 80 αθλητές!!

Ο ΝΙΚΟΣ ΚΑΤΣΑΜΠΑΝΗΣ στην παρθενική του εμφάνιση δεν σημείωσε νίκη και κατετάγη 75ος!!