Θύελλα Ραφήνας – Τριγλία 0-2: Οι καλύτερες φάσεις και τα γκολ (βίντεο)

Δείτε σε βίντεο τις καλύτερες φάσεις και τα γκολ του τοπικού ντέρμπι ανάμεσα στην Θύελλα Ραφήνας και την Τριγλία, για την 20η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής που βρήκε νικητές τους τυπικά φιλοξενούμενους με σκορ 2-0.

Στο 53′ λεπτό η Θύελλα έμεινε με 10 παίκτες όταν ο Κατσούλης ανέτρεψε τον Ποτουρίδη και αντίκρισε την κόκκινη κάρτα.

Η Τριγλία άνοιξε το σκορ στο 63′ λεπτό όταν μετά από κτύπημα φάουλ του Τσεβά, ο Μαντζώρος με δυνατή κεφαλιά στη γωνία του Πάντου, έκανε το 0-1.

Στο 67′ λεπτό η Θύελλα έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει όταν ο Χαρακτίδης σούταρε έξω από την μεγάλη περιοχή αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Δήμιζα.

Στο 90′ λεπτό οι γηπεδούχοι έχασαν ακόμα μία μεγάλη ευκαιρία όταν μετά από επικίνδυνη σέντρα του Γκίκα ο Δήμιζας έδιωξε τη μπάλα που στρώθηκε στον Ζέκιο, ο οποίος σούταρε πολύ ψηλά πάνω απο την εστία της Τριγλίας.

Το τελικό 0-2 έκανε στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Τσεβάς στην αντεπίθεση μετά από πάσα πάρε βάλε του Καλογιάννη.