“Αγγλική” ισοπαλία για την Θύελλα Ραφήνας, 3-3 με την Αγία Παρασκευή

Με ισοπαλία και μάλιστα με… αγγλικό σκορ 3-3 έληξε η φιλική αναμέτρηση ανάμεσα στην Αγία Παρασκευή και την Θύελλα Ραφήνας

Σε νέα φιλική ισοπαλία με σκορ 3-3 υποχρεώθηκε η Θύελλα Ραφήνας, με αντίπαλο την Αγία Παρασκευή, εκτός έδρας , το απόγευμα της Κυριακής (4/9).

Οι «λιγνιτωρύχοι» μπήκαν νωθρά στο παιχνίδι και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0 από τους γηπεδούχους, με το δεύτερο γκολ να έρχεται από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Η ομάδα μας κατάφερε να μπει ξανά στο παιχνίδι στο 43’, με τον Παντελίδη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1, σκορ με το οποίο έληξε και το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Νίκου Μεσολόγγη κατάφερε να ανατρέψει το σκηνικό και αρχικά να ισοφαρίσει με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χίσο για το 2-2 και μάλιστα να προηγηθεί με 3-2 με γκολ του Παντελίδη. Ωστόσο, λίγα λεπτά πριν από το φινάλε η ομάδα της Αγίας Παρασκευής ισοφάρισε σε 3-3 για το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Το επόμενο φιλικό ματς της Θύελλας είναι προγραμματισμένο για την ερχόμενη Κυριακή (11/9), με αντίπαλο τη Μαρκό και πιθανότητα εκτός έδρας. Φυσικά, θα υπάρξει νεότερη ενημέρωση αναφορικά με το γήπεδο και την ώρα διεξαγωγής της φιλικής αναμέτρησης με την ομάδα της Ανατολικής Αττικής.

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Νίκος Μεσολόγγης): Κουμής, Φύτρος, Σαντίκου, Ντόσκας, Μαργέτης, Μαρτίνος, Σουλτανίδης, Γκούμας, Χίσο, Γούλας, Παντελίδης.

Έπαιξαν και οι Πρίφτης, Πιέτρι, Νάκας, Δημητρίου, Μπαριτάκης, Τόσκα, Σαμάρκος, Μπουντάκης, Δημάτσας, Ρόβινας.