Επεισοδιακή ήττα για τον Αετό Πικερμίου στη Ραφήνα

Σ ένα πολύ δυνατό παιχνίδι με πολλές εντάσεις, οχτώ κίτρινες κάρτες και δύο διακοπές, από μία σε κάθε ημίχρονο, ο Αετός Πικερμίου γνώρισε την ήττα στο δημοτικό γήπεδο της Ραφήνας, από τον καλύτερο σήμερα Παλλαυρεωτικό με 1-2 στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας ΕΠΣΑΝΑ.

Το ματς ήταν επεισοδιακό, με αρκετά νεύρα, με τον Παλλαυρεωτικό να ξεκινάει καλύτερα και να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων στον αγωνιστικό χώρο. Ιδιαίτερα απειλητικός ήταν ο Νικολαϊδης, ο οποίος με μακρινά σουτ δοκίμαζε συνέχεια την ετοιμότητα του Βοτσίδη.

Κόντρα όμως στην ροή του αγώνα, ο Αετός Πικερμίου ήταν αυτός που μπήκε μπροστά στο σκορ όταν στο 30’ λεπτό μετά από κτύπημα φάουλ του Σερμαγιά, ο Γκούτσιας έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή και με κοντινό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κάπα κάνοντας το 1-0.

Ο Αετός είχε την ευκαιρία, δύο λεπτό αργότερα με τον Ζαφειρόπουλο, να διπλασιάσει τα τέρματα του όμως το σουτ το νεαρού άσσου πέρασε άουτ.

Στο 42’ λεπτό είχαμε την πρώτη διακοπή του αγώνα, μετά από αψιμαχίες μεταξύ των παικτών.

Στην επανάληψη ο Παλλαυρεωτικός έφερε από νωρίς το παιχνίδι στα ίσα αφού κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 στο 51’ λεπτό με καταπληκτικό πλασέ του Μωραïτη μέσα από την περιοχή.

Στο 67’ λεπτό είχαμε την δεύτερη, δίλεπτη αυτή την φορά, διακοπή του αγώνα λόγω διαμαρτυριών από την κερκίδα προς τον επόπτη, μέχρι να ηρεμήσουν τα πνεύματα.

Με την επανέναρξη του αγώνα το παιχνίδι απέκτησε μία άγρια ομορφιά, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να φτάσουν στο δεύτερο γκολ, κάτι που κατάφερε να πετύχει ο Παλλαυρεωτικός με τον Παπαγεωργίου στις καθυστερήσεις του αγώνα, όταν μετά από αδράνεια της άμυνας των γηπεδούχων και εκμεταλλευόμενος την άστοχη έξοδο του Βοτσίδη, έγινε κάτοχος της μπάλας και σε κενό τέρμα δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-2 στο 91΄λεπτό.

Διαιτητές: Προδρομίδης, Λάμπρου, Κουλοχέρης

ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ: Βοτσίδης, Μοιρώτσος, Γκούτσιας Γ. (46’ Ιωάννου), Κονταρίνης Αγγ., Καλογραιάκης, Γκιντίδης, Αρβανιτίδης, Μπομπέι (78’ Αϊδώνης) , Ρακιπλάρι (69’ Κιλιμιτζίδης), Ζαφειρόπουλος , Σερμαγιάς.

ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ: Κάπα, Νικολαΐδης, Φετολάρι (80’ Κωνσταντινίδης), Θεοφανίδης , Σουλιώτης, Πάνου, Ζουμάς (93’ Βασιούλας) , Μωραΐτης (61’ Ρόσι), Ασλάνη, Παπαδόπουλος Κ., Παπαγεωργίου.