ΕΠΣΑΝΑ: «Διπλό» η Τριγλία και ο Θησέας Ν. Μάκρης! Όλα τα αποτελέσματα

Τριγλία, Θησέας και Αστέρας Βάρης σημείωσαν σημαντικές εκτός έδρας νίκες. Οι ραφηνιώτες πέρασαν σαν σίφουνες από τον Παθαικάκη (1-2), ο Θησέας πήρε το τρίποντο στην Άνοιξη (0-2) και η Βάρη νίκησε 1-0 στα Γλυκά Νερά.

Ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου σκόνταψε στην Κερατέα όπου το παιχνίδι τελείωσε ισόπαλο 1-1.

Τα τελικά αποτελέσματα στον 6ο όμιλο της Γ’ Εθνικής και στην ΕΠΣΑΝΑ, στους αγώνες της Κυριακής (20/1) έχουν ως εξής:

Α’ ΕΠΣΑΝΑ

Παθιακάκης-Τριγλία Ραφ. 1-2
Άρης Βούλας-Θησέας Ν.Μ. 0-2
Γλυκά Νερά-Αστέρας Βάρης 0-1
Κεραυνός Κερ.-Ολυμπιακός Αγ. Στ. 1-1

Σάββατο

ΠΑΟ Καλυβίων-Μάχη Μαρ. 5-1
Παμπαιανικός-Άνοιξη 2-0
Νικολακάκης-Παλλαυρεωτικός 1-2
Μαρκό-Αχιλλέας Κ. Αχ. 2-1

Β. ΑΓ. Ν. ΙΣ. ΗΤ. ΓΚ.
1. ΚΥΑΝΟΥΣ ΑΣΤΗΡ ΒΑΡΗΣ 43 17 13 4 0 33 6
2. ΜΑΡΚΟ 39 17 11 6 0 30 9
3. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝ 38 17 11 5 1 30 12
4. ΑΓΣΑ ΘΗΣ.ΕΘΝ.ΜΑΚΡΗΣ 35 17 10 5 2 26 16
5. ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ ΑΟ 25 17 7 4 6 17 17
6. ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ ΑΟ 24 17 6 6 5 17 23
7. ΑΧΙΛΛΕΥΣ Κ.ΑΧΑΡΝΩΝ 22 17 6 4 7 19 17
8. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ 22 17 6 4 7 18 23
9. ΑΝΟΙΞΗ 18 17 4 6 7 12 18
10. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ 18 17 4 6 7 21 25
11. ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΠΑΟ 17 17 4 5 8 19 26
12. ΑΠΟ ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ 15 17 2 9 6 12 15
13. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ 14 17 4 2 11 13 28
14. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 14 17 3 5 9 16 26
15. ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ 13 17 3 4 10 15 22
16. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ 11 17 2 5 10 15 30

Β’ ΕΠΣΑΝΑ

Γέρακας-Ωρωπός 1-2
Λαυρεωτική-Άρτεμις 1-0
Εθνικός Ν.Μ.-Σαρωνικός Αν. 0-2
ΑΟ Αυλών-Αμφιάραος 0-2

Σάββατο

Σταμάτα-Ατλαντίδα 2-1
Βουλιαγμένη-Κορωπί 0-2
Νίκη Δροσιάς-Κρυονέρι 0-0
Αετός Πικ.-Πρωτέας Π.Φ. 1-3

Β’ ΕΠΣΑΝΑ

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΠΑΣ ΩΡΩΠΟΣ 39 17 12 3 2 36 17
2. ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΑΟ 36 17 11 3 3 34 12
3. ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ ΑΠΟ 35 17 10 5 2 35 14
4. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ 34 17 10 4 3 38 19
5. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ 28 17 6 10 1 23 13
6. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.ΜΑΚΡΗΣ 27 17 8 3 6 19 14
7. ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΑΟ 23 17 6 5 6 23 27
8. ΓΕΡΑΚΑ ΑΕ ΟΦ ΠΑΝ/ΚΟΥ 21 17 5 6 6 23 18
9. ΑΟ ΑΤΛΑΝΤΙΣ 21 17 5 6 6 17 16
10. ΑΟ ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛΑΜΟΥ 20 17 7 2 8 30 31
11. ΑΠΕ ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ 20 17 5 5 7 22 29
12. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 19 17 5 4 8 19 24
13. ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 14 17 5 5 7 21 18
14. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 12 17 2 6 9 24 34
15. ΠΡΩΤΕΥΣ Π.ΦΩΚΑΙΑΣ 11 17 2 5 10 13 29
16. ΑΟ ΑΥΛΩΝ 0 17 1 0 16 4 66

 

Γ’ ΕΠΣΑΝΑ

Αστέρας Γλ. Ν.-Νικηφόρος 4-0
Ραμνούς-Συκάμινο 0-2
Καπανδρίτι-Κουβαράς 2-2
Μαύρος Αετός-Αφιδναϊκός
Νικητές Ανθ.-Φοίβος Βάρης 4-0
Δόξα Άνοιξης-Πανσταυραϊκός 6-0

Σάββατο

Ολυμπιακός Λ.-Διόνυσος 3-1

Διαβάστε επίσης