Φιλική νίκη για την Θύελλα Ραφήνας, 1-0 την Προοδευτική

Με γκολ του Χαρακτίδη στο 25’ λεπτό, η Θύελλα επικράτησε σε βάρος της Προοδευτικής στον φιλικό αγώνα που έδωσαν οι δύο ομάδες το απόγευμα του Σαββάτου στο δημοτικό γήπεδο της Ραφήνας.

Με πολλές αλλαγές στις συνθέσεις του, και οι δύο προπονητές Πέτρος Τσιγκούλης και Πάρης Ανδράλας, είχαν την ευκαιρία, εκμεταλλευόμενοι την διακοπή του Πρωταθλήματος, να δώσουν χρόνο σε νέους παίκτες .

Η Θύελλα βρέθηκε μπροστά στο σκορ όταν στο 25΄λεπτό ο Μπαξεβάνης με ωραία κάθετη πάσα, βρήκε τον Χαρακτίδη μέσα στην μεγάλη περιοχή, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-0.

Στο επόμενο λεπτό οι «πράσινοι» είχαν ακόμα μία μεγάλη ευκαιρία, όταν ο Χαρακτίδης αυτή την φορά πάσαρε στον Μπαξεβάνη αλλά το πλασέ του δεύτερου σταμάτησε πάνω στον Τράκα.

Η μοναδική φορά που η Προοδευτική έφτασε με αξιώσεις στα καρέ της Θύελλας ήταν στο 39΄λεπτό αλλά ο Παπαδόπουλος απέκρουσε κοντινό πλασέ του Πέππα.

Στο δεύτερο μέρος η Προοδευτική κατέβηκε με άλλη ενδεκάδα, παρόλαυτα είχε την κατοχή της μπάλας, χωρίς όμως να καταγράψει κάποια ευκαιρία, ενώ η Θύελλα κτυπούσε στις αντεπιθέσεις με αιχμή του δόρατος τον Μπουντάκη.

Η Θύελλα έχασε μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της όταν στο 90’ λεπτό ο Μπουντάκης πήρε την μπάλα πίσω από την σέντρα, πέρασε τους πάντες από δεξιά και πάσαρε στον Γεραγωτέλλη, το πλασέ του οποίου πέρασε άουτ.

Θύελλα Ραφήνας: Παπαδόπουλος,Γεωργιάδης, Στάφα, Δημητρίου, Αφράτης (68’ Φρίγγης), Ντόσκας, Χαρακτίδης (53’ Γεραγωτέλλης), Κούνας Μπουντάκης, Μαστρογιαννούδης, Μπαξεβάνης

Προοδευτική: Τράκας, Τσαραούσης, Καλαιτζίδης, Ζίζηλας, Τσακιράκης, Μπελέρης, Δηλαβέρης Πέππας, Μπεσού, Χρήστου, Μανιδάκης