Φιλικό «διπλό» στο Κερατσίνι για την Θύελλα Ραφήνας!

Στις φιλικές νίκες επέστρεψε η ομάδα Θύελλα Ραφήνας που νίκησε με 1-0 εκτός έδρας το Κερατσίνι, σε ένα δυνατό τεστ που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Κυριακής (23/10), στο «Παναγιώτης Σαλπέας», έδρα των «ροσονέρι».

Το ματς ήταν κλειστό, είχε πολλές μονομαχίες στο χώρο του κέντρου και δεν είχε να επιδείξει πολλές φάσεις. Παρόλα αυτά, οι «λιγνιτωρύχοι» πήραν τη νίκη χάρη σε γκολ του Δημητρίου στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Φύτρος πήρε την πρώτη κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ και ο έμπειρος επιθετικός έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα με κοντινή προβολή για το 0-1, το οποίο παρέμεινε μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης.

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Νίκος Μεσολόγγης): Κουμής, Τόσκα, Μαντζώρος, Φύτρος, Αράπης, Ντόσκας, Γκούμας, Παντελίδης, Μαργέτης, Δημητρίου, Ροβίνας.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Πρίφτης, Μερτύρης, Μπουντάκης, Σουλτανίδης, Κουτσουπιάς, Σαμάρκος, Μαρτίνος, Γούλας, Πιέτρι, Δημάτσας και Μπαριτάκης.