Η Τριγλία 3-2 τον Θησέα Ν. Μάκρης σε φιλικό

Νικηφόρο ήταν το τρίτο κατά σειρά φιλικό για την Τριγλία το απόγευμα του Σαββάτου στο Δημοτικό Γήπεδο Ραφήνας.

Αντίπαλος ήταν ο Θησέας Νέας Μάκρης, τον οποίο η ομάδα του Γιώργου Παπακωστούλη κέρδισε με σκορ 3-2.
Η Τριγλία προηγήθηκε στο σκορ με κεφαλιά του Άντυ Σένε μετά από εκτέλεση κόρνερ του Δημήτρη Παπάζογλου.

Ο Θησέας ισοφάρισε το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Τριγλία προηγήθηκε στο σκορ με σκόρερ τον Βαγγέλη Ζαφειρόπουλο, αλλά ο Θησέας ισοφάρισε πέντε λεπτά αργότερα, μετά από ασυνεννοησία τερματοφύλακα και άμυνας.

Δέκα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα ο Βασίλης Βίλα με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έγραψε το τελικό 3-2.

Στο πρώτο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Αυγερινός, Τζίτζης, Χατζόπουλος, Μεϊμάρογλου, Παπαδιονυσίου, Τσούκας Ι., Βίλα, Ζαφειρόπουλος, Τσούκας Κ., Παπάζογλου, Σένε.

Στο δεύτερο αγωνίστηκαν και οι Σύρακας, Πετράκης, Δελαπόρτας και παίκτης υπό δοκιμή.

Επόμενο φιλικό για την ομάδα μας την Τετάρτη 25 Αυγούστου και ώρα 18.30, στο Δημοτικό Γήπεδο Ραφήνας με αντίπαλο τον Βύζαντα Μεγάρων.