Ιάλυσος – Τριγλία Ραφήνας 2-1 τελικό

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η Τριγλία στο Οικονομίδειο από τον Ιάλυσο. Η κιτρινόμαυροι βρέθηκαν νωρίς πίσω στο σκορ με γκολ του Αντώνη Αθανασίου αλλά κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Σαγανά στο 68′.

Όμως ο Ιάλυσος πήρε τους 3ης βαθμούς με γκολ του Παφιάκη στο 80′

87΄ Τελευταία αλλαγή και για τον Ιαλυσο με τον Σαχίνη να περνά στην θέση του Αντώνη Αθανασίου

85′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ιάλυσο με άστοχο πλασέ του Αθανασίου

80΄ Ο Ιάλυσος περνάει ξανά μπροστά στο σκορ με τον Παφιάκη ο οποίος μπήκε από δεξιά στην μεγάλη περιοχή, απέφυγε τους αμυντικούς και πέτυχε το 2-1

78΄ Αλλαγή για την Τριγλία. Ο Τερζής μπαίνει στην θέση του Σκαφίδα

77΄ Αλλαγή για τον Ιάλυσο. Ο Μαθιός μπαίνει στην θέση του Σπάρταλη

68΄ Γκολ για την Τριγλία με άψογο πλασέ του Σαγανά μετά από σέντρα του Βασιλείου 1-1.

60΄ Αλλαγή για τον Ιάλυσο. Ο Μαρίνου πέρασε αντί του Σταυλά για τον Ιάλυσο, ενώ για την Τριγλία ο Καλοπήτας βάζει και άλλον επιθετικό με τον Κότσι να περνά στην θέση του Τσέπα.

57΄ Σουτ του Παπαδόπουλου έξω από την περιοχή με την μπάλα να περνάει άουτ.

49΄ Κάθετη μπαλιά του Σαγανά στον Μιχ. Παπαδόπουλο την προσπάθεια του οποίου πρόλαβε ο Κλεάνθης Παπαδόπουλος του Ιάλυσου.

47’ Αλλαγή για την Τριγλια. Ο Σαγανάς αντί του Καραδέμητρου

14.01 έναρξη 2ου Ημιχρόνου

Ημίχρονο στο Οικονομίδειο.

Η Τριγλία η οποία βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ με γκολ του Αθανασίου από το 5′ λεπτό είχε κλείσει τον Ιάλυσο στα καρέ του στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου δίχως όμως κάποιο ουσιαστικό αποτέλεσμα.

40΄ Καλή στιγμή για τον Ιάλυσο με τον Σπάρταλη να φεύγει στην αντεπίθεση με τον Δημιζα να βγαίνει έγκαιρα από την εστία του, κλείνοντας το οπτικό πεδίο και αναγκάζοντας τον επιθετικό των γηπεδούχων σε λάθος επιλογή.

37΄ Πολύ καλό σουτ του Τσέπα έξω από την περιοχή, η μπάλα έσκασε μπροστά στον Παπαδόπουλο που έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.

35΄ Ο Καραδέμητρος προσπάθησε να απειλήσει με συρτό σουτ την εστία του Παπαδόπουλου, ο οποίος μπλόκαρε στην αριστερή του γωνία

32΄ Καλή στιγμή για τον Ιάλυσο με τον Καμβύση να κερδίζει την μπάλα έξω από την περιοχή και τον Σταυλά να σουτάρει διαγώνια άουτ.

28’ Συμπληρώσαμε 28 λεπτά αγώνα, έχει πέσει αισθητά ο ρυθμός. Προσπαθεί να δημιουργήσει η Τριγλία, δίχως αποτέλεσμα

19΄ Διακοπή για λίγο στο ματς για μπουκάλι που έπεσε εντός αγωνιστικού χώρου

14΄ Ο Καραδέμητρος εκτέλεσε κόρνερ, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά και χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Παπαδόπουλου

12΄ Ο Αντώνης Αθανασίου βρέθηκε σε καλή θέση, αλλά σούταρε εντελώς άστοχα

5΄ Στην πρώτη του επίσκεψη του στα καρέ του Δήμιζα, ο Ιαλυσος ανοίγει το σκορ . Ο Σταυλάς σέντραρε από δεξιά, η μπάλα πέρασε από όλους και ο Αντώνης Αθανασίου από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0