Ισοπαλία (0-0) εκτός με τον Πόρο η Θύελλα Ραφήνας και περιμένει τον Γιούχτα

Σε ένα αποτέλεσμα που δεν συμφέρει κανένα από τους δύο, Πόρος και Θύελλα Ραφήνας έμειναν στο 0-0 για την 22η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής!

Η αρχή του πρώτου ημιχρόνου βρήκε την Θύελλα να έχει μία πολύ καλή στιγμή με τον Γούλα, ωστόσο στην συνέχεια ο Πόρος είχε την κυριαρχία, έχοντας καλές στιγμές με Καστελλιανάκη και Φρόκου.

Στο δεύτερο μέρος, παρόμοιο το σκηνικό, με τον Πόρο να πατάει και πάλι καλύτερα, σπαταλώντας δύο ακόμα καλές στιγμές με Γροσδάνη και Καστελλιανάκη, ενώ λίγο έλειψε στο τέλος η Θύελλα να κλέψει τους τρεις βαθμούς. ωστόσο ο Μαργέτης ολομόναχος δεν κατάφερε να σκοράρει!

Έτσι, ο Πόρος χρειάζεται πλέον ένα θαύμα για να ξεφύγει από την ζώνη του υποβιβασμού, ενώ η Θύελλα Ραφήνας υποχώρησε στην τρίτη θέση.

Το ματς:

2’ Δυνατό ξεκίνημα για τον Πόρο! Κεφαλιά Αυγουστάκη μετά απο κόρνερ Μέμμου, άουτ η μπάλα!

8’ Λάθος Καλαμιώτη, τετ-α-τετ ο Γούλας, αποκρούει σωτήρια σε κόρνερ με τα πόδια ο Ζαφείρης!

20’ Ισορρόπησε το ματς, πολλές μονομαχίες στον χώρο του κέντρου

31’ λάθος έξοδο του τερματοφύλακα της Θύελλας, ο Φρροκου ανενόχλητος αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή σουτάρει αλλά δεν την βρήκε με δύναμη και έδιωξε αμυντικός!

34’ κόρνερ Σενκα κεφαλιά Αυγουστάκη άουτ

40’ Τεράστια ευκαιρία με τον Καστελλιανάκη, ο οποίος κατέβασε την μπάλα μέσα στην περιοχή, όμως το πλασέ του ήταν κακό και κατέληξε άουτ.

44’ Ζητάει πέναλτι ο Πόρος σε χέρι του Φύτρου, εκτός περιοχής βλέπει την παράβαση ο ρέφερι!

45’ Ημίχρονο στην Νεα Αλικαρνασσό, πάντα στο 0-0

46’ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου!

60’ Εκτέλεση φάουλ του Σένκα από αριστερά, η μπάλα κόντραρε, αλλά μπλόκαρε χωρίς άγχος ο κίπερ της Θύελλας

79’ Ο Γροσδανης έκανε εκπληκτική ατομική προσπάθεια και μπήκε κατά μέτωπο στην περιοχή, το πλασέ του όμως καταλήγει άουτ

82’ Από αριστερά ο Μέμμος θα απειλήσει κάνοντας το σουτ με το δεξί, δεν βρήκε εστία

88’ Σουτ του Καστελλιανάκη λίγο έξω από την περιοχή, ψηλά άουτ η μπάλα

89’ Πτώση Καστελλιανάκη μέσα στην περιοχή, ζητάνε πέναλτι οι του Πόρου, ωστόσο ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον επιθετικό του Πόρου

93’ Ευκαιρία με Μαργέτη ο οποίος σουτάρει μέσα από την περιοχή ανενόχλητος άουτ!

94’ Τέλος στο ματς, 0-0 το τελικό σκορ στην Αλικαρνασσό!

Πόρος (Γ. Χατζησεβαστός): Ζαφείρης, Παπαδομιχελάκης, Μπάμπης, Αυγουστάκης, Κουτάντος, Μέμμος, Νάκας, Φρρόκου (71’ Αγριμάκης), Καλαμιώτης (57’ Γροσδάνης), Καστελλιανάκης, Σένκα

Θύελλα Ραφήνας (Ν. Μεσολόγγης): Κούμπης, Αράπης, Μαργέτης, Φύτρος, Μαντζώρος, Ντόσκας, Γούλας, Παντελίδης, Δημητρίου, Χίσο, Γκούμας (84’ Σουλτανίδης).