Ήττα με ανατροπή για την Τριγλία Ραφήνας, 3-2 από τον Σαρωνικό!

Η Τριγλία Ραφήνας αν και μπροστά στο σκορ με 0-2 τελικά γνώρισε την ήττα από τον Σαρωνικό με σκορ 3-2 για την 8η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α’ ΕΠΣΑΝΑ

Οι “κιτρινόμαυροι” άνοιξαν το σκορ στο 19′ με τον Κουσούλη, ενώ στο 30′ ο ίδιος παίκτης έκανε το 0-2, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου

Οι γηπεδούχοι όμως έβγαλαν αντίδραση στο δεύτερο μέρος και κατάφεραν να μειώσουν σε 1-2 στο 53′.

Στο 76΄ ήρθε η ισοφάριση ενώ στο 85′ είχαμε την ολική ανατροπή με τους γηπεδούχους να κάνουν το 3-2 και να φεύγουν από το γήπεδο με τους τρεις βαθμούς της νίκης

Το ρεπορτάζ του αγώνα:

Την εκτός έδρας ήττα με σκορ 3-2 γνώρισε η ομάδα μας, απέναντι στον Σαρωνικό Αναβύσσου.
Παρότι προηγήθηκε με δύο γκολ διαφορά, δεν μπόρεσε να αντιδράσει στην αντεπίθεση διαρκείας της γηπεδούχου ομάδας στο δεύτερο ημίχρονο και μοιραία ήρθε η ήττα.
Στο 19′ ο Κίμωνας Κουσούλης με ωραια ατομική ενέργεια και σουτ έκανε το 0-1. Στο 30′ μετά από ωραία μεταβίβαση του Ψαρρή, πάλι ο Κίμωνας Κουσούλης με πλασέ από αριστερά έκανε το 0-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασιστικά να διεκδικήσουν κάτι από τον αγώνα και στο 50′ μετά από σέντρα του Τσούκα, ο Δελαπόρτας με προβολή μείωσε σε 1-2.

Στο 73′ ο Κιρτζιαλίδης πετάχτηκεστην καρδιά της άμυναςτης Τριγλίας και έφερε το ματς στα ίσια. Στο 83′ ο Φράνκο Σέλβια με απευθείας εκτέλεση φάουλ έγραψε το τελικό 3-2.

Σαρωνικός Αναβύσσου: Μυλωνάς, Μπουκουβάλας (72′ Δημογιάννης), Πουλιάνος, Λίτσης (46′ Ντιμιτρένκο), Βίλα (33′ Αχείμαστος), Δελαπόρτας, Μπαριτάκης, Γκέζος (46′ Κιρτζιαλίδης), Τσούκας, Γκαβασιάδης, Σέλβια (90+2′ Δημητρέλης)

Τριγλία Ραφήνας: Μπακόλας, Δελαπόρτας (79′ Γκίκα), Μπακόπουλος (65′ Σταυρίδης), Κουμουτσέας, Φειδαίος, Λυκουρόπουλος, Μπανιάς (79′ Ζαφειρόπουλος), Ψαρρής, Μυλόβας, Κουσούλης (79′ Αρβανιτίδης), Χρηστακίδης (65′ Παπαδόπουλος).