“Καθάρισε” στο δεύτερο ημίχρονο η Θύελλα Ραφήνας, 2-0 το Μεσολόγγι! (φωτό & βίντεο)

Εύκολο απόγευμα είχε η Θύελλα Ραφήνας, η οποία επικράτησε με 2-0 σε βάρος της ΑΕ Μεσολογγίου για την 30η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής

Το πρώτο ημίχρονο δεν θα το θυμόμαστε για πολύ καιρό. Η καλύτερη και μοναδική καλή στιγμή ολόκληρου του αγώνα για το Μεσολόγγι ήρθε στο 16′ όταν σε χτύπημα φάουλ του Παναγιωτίδη, ο Καραστέργιος έδιωξε σε κόρνερ

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν με σκοπό να καθαρίσουν τον αγώνα.

Στο 49′ o Χίσο μπήκε από αριστερά στην μεγάλη περιοχή, το σουτ όμως που έπιασε έδιωξε σε κόρνερ ο Μαντης, το οποίο οδήγησε τελικά στο πρώτο γκολ της Θύελλας

Πιο συγκεκριμένα σε μία φάση διαρκείας, ο Γκούμας έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στη μεγάλη περιοχή, έπιασε σουτ “βολίδα” με το αριστερό με τον Μαντη να αποκρούει με υπερένταση. Στο “ριμπάουντ” ο Ζαπατίνας με κοντινή κεφαλιά έκανε το 1-0 στο 50′

Στο 57′ σουτ του Χίσο έδιωξαν σε κόρνερ οι αμυντικοί

Το 2-0 ήρθε στο 63′ όταν ο Φλώρος πάσαρε στον Ντάφλα μέσα στην μεγάλη περιοχή, με τον δεύτερο να στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία του Μαντη

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μιχαήλ Μπαλογιάννης (Αθηνών), με βοηθούς τους Διονύσιο Καμπιώτη (Αθηνών) και Νικόλαο Ανδρέου (Αθηνών).

Θύελλα Ραφήνας: Καραστέργιος, Αγγελής (80′ Θεοχάρης) , Φλώρος, Φύτρος, Ανδρίκος, Ντάφλας (73′ Ντοκο), Σάνι, Μαρτίνος, Ζαπατίνας (68′ Μακροδημήτρης), Γκούμας (68′ Κοντογιάννης ), Χίσο ( 80′ Ντολάνι)

ΑΕ Μεσολογγίου: Μαντης, Κοκώνης Ευαγγ. , Μανετας (88′ Ρουσσος), Κακκος, Μπαλαμπάνης, Παναγιωτίδης, Πλαστήρας (88′ Ντρούκας), Νικολόπουλος (46′ Κρανης), Κοκώνης Σπ. Μιχαλόπουλος, Βαρούχος (59′ Αυτζής)

Δείτε σε βίντεο τις καλύτερες φάσεις και τα γκολ όπως τα κατέγραψε ο φακός του irafina.gr