Ματς θρίλερ στη Ραφήνα! Επιστροφή στις νίκες με ανατροπή για την Θύελλα, 2-1 το Κερατσίνι! (φωτό & βίντεο)

Επιστροφή στις νίκες για τη  Θύελλα Ραφήνας η οποία σε ένα ματς που εξελίχθηκε σε θρίλερ, κατάφερε να επικρατήσει με 2-1 σε βάρος του Κερατσινίου και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος από την 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα μαζί με την Μαρκό

Η ομάδα του Νίκου Μεσολόγγη αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να κάνει την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο και να φύγει από το γήπεδο με τους τρεις βαθμούς

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν κόντρα στη ροή του αγώνα με προηγηθούν με τον Μενδρινό στο 33′, ο οποίος στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, έπιασε ένα σουτ εκτός περιοχής το οποίο κόντραρε πάνω σε αμυντικό της Θύελλας, άλλαξε κατεύθυνση και κατέληξε στα δίχτυα του Κουμή

Η Θύελλα αντέδρασε και έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει με τον Χίσο στο 38′

Στο δεύτερο μέρος οι “Λιγνιτωρύχοι” ήταν αυτοί που κυριάρχησαν και σε μία φάση διαρκείας κατάφεραν στο  59′ να ισοφαρίσουν όταν αρχικά ο Φύτρος έπιασε ένα σουτ βολίδα έξω από την μεγάλη περιοχή, ο Καπούταγλης απέκρουσε και ο Δημητρίου στο “ριμπάουντ” έκανε από κοντά το 1-1

Δέκα λεπτά αργότερα, ο Παντελίδης μετά από ωραία συνεργασία, βρέθηκε απέναντι από τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων και δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 2- 1 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα

Δείτε τις καλύτερες φάσεις και τα γκολ όπως τα κατέγραψε η κάμερα του irafina.gr

Διαιτητές: Παναγιωτάρας (Αθηνών), Λεωνίδας (Τρικάλων)-Μπεκιάρι (Αθηνών)

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Νίκος Μεσολόγγης): Κουμής, Τόσκα, Μαργέτης, Γεωργόπουλος, Φύτρος, Δημητρίου, Μαρτίνος, Γκούμας (86′ Σαντίκου), Χίσο (89′ Αράπης), Γούλας (80′ Μπρέμπος), Παντελίδης

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ (Φώτης Θανέλλας): Καπούταγλης, Πάππος, Νταγκουνάκης, Δούμουρας, Ματόντο, Χαρίτος, Λουβής (70′ Βύρης), Μουκίδης (84′ Σταμάτης), Κοντογιαννάτος, Μενδρινός, Καλαμβόκης (70′ Μαχμουτάι).