Ο Αετός Πικερμίου κοίταξε στα μάτια τον ΠΑΟ Καλυβίων και πήρε την ισοπαλία (2-2)

O Αετός Πικερμίου πάλεψε σε μια δύσκολη έδρα όπως είναι αυτή των Καλυβίων και έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2), σε ένα παιχνίδι τα είχε όλα και διεξήχθη στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β΄ΕΠΣΑΝΑ.

Ήταν ένα ματς με ανατροπές, σασπένς και ένα δραματικό δεύτερο ημίχρονο. Ο Αετός Πικερμίου του Κώστα Τσίχλη στάθηκε εξαιρετικά και έβαλε δύσκολα στον ισχυρό αντίπαλο από το ξεκίνημα.

Μόλις στο 8 ο Ιωάννου με καταπληκτικό σουτ νίκησε τον Κόλλια και έκανε το 0-1. Τα Καλύβια του Παντελή Βασιλακόπουλου βέβαια απάντησαν άμεσα κι όχι μόνο ισοφάρισαν στο 10′ με πλασέ του Πασχάλη, αλλά προηγήθηκαν κιόλας στο 14′ με κεφαλιά του Χασουράκη από κόρνερ του Τσομπανάκη. Το Πικέρμι έβγαλε αντίδραση σε εκείνο το σημείο και στο 25′ με πέναλτι του Καραβατάκη -το οποίο κέρδισε ο Ιωάννου- ισοφάρισε σε 2-2 που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος παρότι δεν είδαμε γκολ, η ποιότητα του αγώνα δεν έπεσε. Τα Καλύβια σίγουρα ήταν πιο πιεστικά από τον Αετό και έχασαν δύο-τρεις εξαιρετικές ευκαιρίες για να πάρουν τη νίκη, κυρίως με τους Οικονομίδη, Ζατσελάρι και Πλάκα, ο οποίος στο 70′ είχε και δοκάρι!

Το Πικέρμι πάντως ήταν άκρως απειλητικό στις αντεπιθέσεις και είχε και εκείνο δοκάρι στο 65′ με τον Καραβατάκη. Τελικά, το 2-2 δεν άλλαξε, με το ματς να ολοκληρώνεται με την αποβολή του Κιντίδη στο 87′.

Διαιτητές: Δραγάτης, Γουρνιάς, Βιτσεντζάτος

ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΠΑΟ: Κόλλιας, Καραγιάννης (46′ Πλάκα), Τσομπανάκης, Χριστόπουλος Φάνης, Χασουράκης, Κετέογλου (77′ Χριστόπουλος Σωτήρης), Πασχάλης, Ντίνος, Οικονομίδης Δημ. Ζατσελάρι (70′ Οικονομίδης Αντώνης), Μάτι.

ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ: Βοτσίδης, Μοιρώτσος, Αρβανιτίδης, Γκούτσιας, Καλογαιράκης, Κονταρίνης, Κιλιμτζίδης (75′ Πανουσόπουλος), Γκιντίδης, Καραβατάκης (80′ Ρακιπλάρι), Ζαφειρόπουλος (85′ Βατίστας), Ιωάννου.