Πρωταθλητής στον 1ο όμιλο ΕΠΣΑΝΑ ο Παλληνιακός, 2-0 εκτός την Άνοιξη

Την κατάκτηση του πρωταθλήματος στον 1ο όμιλο της Α’ ΕΠΣΑΝΑ πανηγυρίζει ο Παλληνιακός που επικράτησε 2-0 εκτός έδρας της Άνοιξης!

Οι παίκτες του Παναγιώτη Χριστοφιλέα σε ένα ακόμη ματς έδειξαν την υπεροχή τους και έφτασαν στο τρίποντο, ενώ θα συνεχίσουν ως το φινάλε με στόχο την καλύτερη δυνατή συγκομιδή εν όψει των πλέι οφ!

Ο Παλληνιακός έχασε τεράστια διπλή ευκαιρία στο 25’. Ο Παππάς είπε όχι σε διπλό χρόνο, αποκρούοντας το σουτ του Μπεγλεκτσή αρχικά και στην επαναφορά το κοντινό πλασέ του Πράπα! Το 0-0 ήταν το αποτέλεσμα ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές και κατάφεραν τελικά να φτάσουν στο γκολ, στο 70’. Μετά από ωραία κίνηση και σπάσιμο της μπάλας από τον Κασάπη, ο Παναγιώτου με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 0-1!

Τρία λεπτά αργότερα ο Κασάπης έχασε μοναδική ευκαιρία για το 0-2, αλλά το ψηλοκρεμαστό πλασέ του πέρασε άουτ. Όμως ο ίδιος ήταν που σφράγισε τη νίκη για την ομάδα της Παλλήνης στο 80’ με σουτ μέσα από την περιοχή!

Άριστη η διαιτησία των Ζαχαρόπουλου, Κάλλη, Βιτσεντζάτου.

ΑΝΟΙΞΗ (Δ. Κοσμάς): Παππάς, Βουγιουκλίδης (87’ Μαυρίδης), Πανάγου Θ., Πανάγου Α. (85’ Στάθης), Πέττας, Τρακάκης, Κουλόλι (68’ Αμανατίδης), Παληαρούτας (87’ Νησωτάκης), Μούκα, Ζιβάνοβιτς, Καζβιρόπουλος.

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ (Π. Χριστοφιλέας): Μπαλασάκης, Καραμπιέτ, Βλάχος (86’ Κοντογιάννης), Ελ Γκαμάλ, Γαληνάκης, Δημογιάννης Β., Κασάπης, Δημογιάννης Χ. (90’ Σταμούλης), Κυριόπουλος, Μπεγλεκτσής (68’ Παναγιώτου), Πράπας (68’ Σεϊτάι).