Με πολύ μεγάλη επιτυχία, όπως μας έχουν συνηθίσει άλλωστε ολοκληρώθηκε, το 3μερο που πέρασε το πανελλήνιο πρωτάθλημα Biathle Triathle της ομοσπονδίας Μοντέρνου Πεντάθλου στο κολυμβητήριο Ραφήνας με συμμετοχές αθλητών και σωματείων από όλη την χώρα.
Αθλήματα με πάρα πολύ μεγάλη δυσκολία αφού συνδυάζουν αταίριαστα χαρακτηριστικά μεταξύ τους και παρά πολλές ώρες προπόνησης για να ανταπεξέλθεις.
Τρεξιμο, κολύμπι και σκοποβολή σε μόνιμη εναλλαγή.
Οι αθλητές του ΔΑΣ ΑΡΑΦΗΝ, κατάφεραν για άλλη μία φορά να κερδίσουν σχεδόν όλες τις κατηγορίες του πρωταθλήματος. Ο αγώνας αυτός μάλιστα, αποτέλεσε και τη πρόκριση για το Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα στη Μαδέρα της Πορτογαλίας που θα πάνε οι αθλητές μας αρχές Ιουλίου.