Ραφήνα: Προηγήθηκε αλλά έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας η Τριγλία, 1-1 με την Κερατέα (φωτό)

Σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι μέχρι τέλους, ο Α.Ο. Κερατέας απέσπασε την ισοπαλία στην έδρα μας, με σκορ 1-1.

Οι παίκτες του Μιχάλη Καβαλιέρη παίζοντας με ψυχή κατάφεραν να προηγηθούν στο πρώτο ημίχρονο, με πολύ όμορφο γκολ του Σίλβιου Χρηστακίδη.

Οι παίκτες της Κερατέας ανέβασαν την απόδοση τους και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο δεύτερο ημίχρονο, μετά από μία φάση διαρκείας στα καρέ της ομάδας μας.

Η Τριγλία θα μπορούσε να πάρει τη νίκη, αλλά το δυνατό γυριστό βολ πλανέ του Χρηστακίδη απέκρουσε εντυπωσιακά ο γκολκίπερ Καλογερόπουλος, με τον τερματοφύλακα της Κερατέας να αποκρούει και ψηλοκρεμαστό σουτ του Κωνσταντίνου Πράπα δύο λεπτά αργότερα.