Βαριά ήττα 2-5 από την Άνοιξη για τον Θησέα Ν. Μάκρης

Σημαντική νίκη για τη βαθμολογία των πλέι άουτ πέτυχε η Άνοιξη, που επιβλήθηκε 5-2 εκτός έδρας του Θησέα και περιμένει το εξ αναβολής ματς Σαρωνικός-Αχαρναϊκός για να μάθει την τελική της θέση στο μίνι πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με εκτέλεση πέναλτι του Τσέλιου στο 24’, όμως η Άνοιξη γύρισε γρήγορα το ματς. Αρχικά στο 36’ ο Νησωτάκης ισοφάρισε, ενώ στο 45’ ο Στάθης έκανε το 1-2 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Οι φιλοξενούμενοι καθάρισαν τη νίκη σε τρία λεπτά. Αρχικά ο Παληαρούτας έκανε το 1-3 στο 70’ και στο 73’ ο Ζιβάνοβιτς το 1-4. Ο Ραπτογιάννης μείωσε στο 75’ σε 2-4 και ο Πανάγου στο 85’ διαμόρφωσε το τελικό 2-5.

Διαιτήτευσαν οι Δραγάτης, Τσελεπίδης, Πολυχρονιάδης.

ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ. (Γιάννης Τσέλιος): Βοτσίδης, Μηναδάκης (74’ Αζάλ), Βασιλαράς, Βούσουλας, Καχόπουλος (65’ Παπασωτηρίου), Τρίμης, Τσέλιος, Μαστρογιαννούδης (58’ Ραπτογιάννης), Παρασκευόπουλος (74’ Μόκας), Παυλάκης, Ανδριάς (58’ Νικηφοράκης).

ΑΝΟΙΞΗ (Δημήτρης Κοσμάς): Βεζύρης, Κουλόλι (67’ Βουγιουκλίδης), Πανάγου Θ., Πανάγου Αν., Πέττας (74’ Αμανατίδης), Νησωτάκης (67’ Συρανίδης), Τζάθας, Παληαρούτας, Μούκα (36’ Στάθης), Ζιβάνοβιτς, Καζβιρόπουλος (74’ Συκάς).