Για αλλοίωση αποτελέσματος κάνει λόγο η Τριγλία Ραφήνας (βίντεο)

Στα πέναλτι πήρε την πρόκριση η Θύελλα Ραφήνας, το απόγευμα της Τετάρτης, απέναντι στην Τριγλία Ραφήνας, η οποία ήταν και τυπικά γηπεδούχος για την Β φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣΑΝΑ

Το ματς στην κανονική διάρκεια έληξε ισόπαλο 1-1 ενώ στην παράταση καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να σκοράρει. Στα πέναλτι η Θύελλα Ραφήνας επικράτησε τελικά με 3-4 και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση

Σε ανακοίνωση που εξέδωσε η Τριγλία Ραφήνας αναφέρεται:

Το Δ.Σ.του Α.Ο. Τριγλίας Ραφήνας με αίσθημα ευθύνης και με γνώμονα πάντα την αξιοκρατία και την αξιοπρέπεια του συλλόγου μας, καταγγέλλει την σημερινή διαιτησία του κ. Βλάχου και θεωρεί ότι έγινε καθαρή αλλοίωση του αποτελέσματος.

Τι να πρωτοθυμηθούμε από την σημερινή του διαιτησία.
Από το πρώτο δεκάλεπτο θα έπρεπε η αντίπαλη ομάδα να έπαιζε με δέκα παίκτες, όταν μόνο αυτός δεν είδε την καθαρή κόκκινη κάρτα που έπρεπε να δώσει στον τερματοφύλακα της Θύελλας.

Μήπως να θυμηθούμε το πεντακάθαρο γκολ του Μπανιά που με μαγικό τρόπο ο διαιτητής και ο επόπτης Γκούβας το βάφτισαν ως οφσάιντ;
Το πέναλτι που δίνει εις βάρος μας στις καθυστερήσεις του αγώνα με τόση ευκολία, όταν σε τέτοιες φάσεις εκτός περιοχής δεν σφυρίζει ο σωστός διαιτητής ούτε απλό φάουλ;

Τις κίτρινες κάρτες που φόρτωσε σχεδόν όλη την ομάδα μας, ενώ στην αντίπαλη ομάδα έκλεινε απλώς τα μάτια;
Την κόκκινη κάρτα που έδωσε με μεγάλη ευκολία σε ποδοσφαιριστή μας (που δικαίως ήταν), αλλά σε αντίστοιχες περιπτώσεις έκλεινε τα μάτια σε παραβάσεις της αντιπάλου ομάδας;

Δεν ζητάμε από κανέναν ειδική μεταχείριση. Απαιτούμε όμως ισοτιμία και σεβασμό στην ιστορία μας.

Η Τριγλία Ραφήνας είναι από τα ιδρυτικά μέλη της ΕΠΣΑΝΑ και απαιτούμε από τα αρμόδια όργανα της Ένωσης ειδικά από την Επιτροπή Διαιτησίας να λάβουν άμεσα μέτρα, γιατί αντίστοιχες συμπεριφορές έχουμε βιώσει από την αρχή του πρωταθλήματος.

Τέλος να υπενθυμίσουμε σε όλους, εχθρούς και φίλους, ότι η Τριγλία Ραφήνας έχει πολύ βαριά ιστορία και δεν θα αφήσουμε κανέναν να παίξει με αυτήν.
Θα επανέλθουμε με τις σχετικές φάσεις για να δει ο καθενας την καθαρή αλλοίωση του αποτελέσματος.

Μέχρι η Τριγλία να ανεβάσει τα δικά τις βίντεο δείτε τα βίντεο του αγώνα όπως τα κατέγραψε η κάμερα του irafina.gr, όπως και αναλυτικό ρεπορτάζ ΕΔΩ