Ραφήνα: Πρόκριση στα πέναλτι για την Θύελλα κόντρα στην Τριγλία! (φωτό & βίντεο)

Στα πέναλτι πήρε την πρόκριση η τυπικά φιλοξενούμενη Θύελλα Ραφήνας, το απόγευμα της Τετάρτης, απέναντι στην Τριγλία Ραφήνας για την Β φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣΑΝΑ και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση

Οι “κιτρινόμαυροι” άνοιξαν το σκορ στο 21′ με εκπληκτικό χτύπημα φάουλ του Πράπα, λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή, ενώ λίγο νωρίτερα είχαμε διαμαρτυρίες καθώς ζήτησαν την αποβολή του τερματοφύλακα της Θύελλας

Οι “λιγνιτωρύχοι” προσπάθησαν να βγάλουν αντίδραση χωρίς όμως να φανούν ιδιαίτερα απειλητικοί.

Στο δεύτερο μέρος στο 81′ ο Ζαφειρόπουλος έχασε μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα για τους γηπεδούχους όμως δεν μπόρεσε να νικήσει τον τερματοφύλακα της Θύελλας

Στο 87′ είχαμε την αποβολή του Γκίκα με δεύτερη κίτρινη κάρτα, με τους γηπεδούχους να μένουν με 10 παίκτες

Στο 92′ η Θύελλα κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο Ψυχιογιός κάνοντας το 1-1 στέλνοντας έτσι το ματς στην παράταση

Στο 3′ του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης  παραλίγο να είχαμε αυτογκόλ όταν ο Φλώρος γύρισε την μπάλα στον τερματοφύλακα του ενώ στο 10′ η Τριγλία πέτυχε γκολ το οποίο ακυρώθηκε ως οφσάιντ

Στο 13′ είχαμε διπλή ευκαιρία από την Θύελλα Ραφήνας για να σκοράρει με τους Σαμάρκο και Ψυχογιό, ενώ η μεγαλύτερη ευκαιρία για τους “λιγνιτωρύχους” ήρθε στο 6′ λεπτό τους δευτέρου μέρους της παράτασης όταν μετά από σέντρα ο Ψυχογιός σούταρε μέσα από την μεγάλη περιοχή με την μπάλα να περνάει άουτ

Δείτε τις καλύτερες φάσεις και τα γκολ

Το ματς οδηγήθηκε στην διαδικασία των πέναλτι, με την Θύελλα τελικά να επικρατεί με 3-4

Δείτε ολόκληρη την διαδικασία των πέναλτι

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ανδρέας Βλάχος με βοηθούς τους Ι. Κουλοχέρη και Χ. Γκούβα.

Τριγλία Ραφήνας: Μπακολας, Γκίκας, Λυκουρόπουλος, Παπαδόπουλος, Κουμουτσέας, Σταυρίδης(74′ Χρηστακίδης), Μπανιας, Ζαφειρόπουλος, Πράπας (56′ Ψαρρής), Μυλοβας (66′ Φειδαίος), Κουσουλης

Θύελλα Ραφήνας: Καραστέργιος (46’ Κορασίδης) , Μαντζώρος, Φύτρος, Φλώρος, Σαμάρκος, Σουλτανίδης, Μακροδημήτρης (83’ Παπαδημητρίου), Τσούκας, Ντολλάνι (58’ Γούλας), Χίσο (46’ Κοντογιάννης) , Κωτσάκης (58′ Ψυχογιός)