Κύπελλο ΕΠΣΑΝΑ: Νίκησε ο Παλληνιακός, την πρόκριση η Μαρκό!

Την πρόκριση στον μεγάλο τελικό του Κυπέλλου της ΕΠΣΑΝΑ πήρε η Μαρκό, παρά την ήττα της με 4-2 στην Παλλήνη. Οι «κιτρινόμαυροι» πήραν κεφάλι στο σκορ, οι «πράσινοι» γύρισαν το ματς, αλλά ο Παλληνιακός ήταν αυτός που έφτασε στη νίκη και λίγο έλειψε να πάρει στο τέλος και την πρόκριση!

Ο Παλληνιακός πήρε κεφάλι στο σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με τον Ματσαδέ, όμως ο Γκαβσιάδης με κεφαλιά ισοφάρισε στο 15’ και ο Σαντριάς στο 31’ έδωσε προβάδισμα στη Μαρκό. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 42’ και πάλι με σκόρερ τον Ματσαδέ.

Στο δεύτερο μέρος ο Παλληνιακός είχε την κυριαρχία και με την είσοδο των Καλιαμπάκα, Γεωργουδάκη έγινε ακόμη πιο επιθετικός.

Ο δεύτερος έκανε το 3-2 στο 64’, ενώ το τελικό 4-2 διαμόρφωσε ο Βλάχος στο 69’. Οι γηπεδούχοι είχαν κι άλλες χαμένες ευκαιρίες ως το φινάλε, όπως και η Μαρκό που θα μπορούσε να σκοράρει κι άλλο γκολ ως το 65’. Οι δύο ομάδες τελείωσαν το ματς με 10 παίκτες αφού αποβλήθηκαν με δεύτερη κίτρινη στο 91’ ο Σταύρου και στο 93’ ο Μασκλαβάνος.

Διαιτήτευσαν οι Μανιώτης, Γκόντα, Κουλοχέρης.

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ (Βαγγέλης Χαντές): Φυλακτός, Τσιτοφώτος, Αρκούδας, Ανδρίκος, Κολοτούρος (67’ Πούλιος), Μαλάι (46’ Κούνας), Σταύρου, Βλάχος, Ματσαδές, Μουστόγιαννης (63’ Γεωργουδάκης), Μπίτιλης (62’ Καλιαμπάκας).

ΜΑΡΚΟ (Γιάννης Μαγγίνας): Κύρκος, Γκριμέκης (46’ Σιδέρης), Δημητρακόπουλος, Διακρούσης, Πάντου, Κοσμάς, Δημογιάννης, Μάτι (70’ Μερκούρης), Γκαβασιάδης (46’ Γκιούζι), Σαντριάς (64’ Λάπας), Μασκλαβάνος.