Πολλά γκολ και συγκίνηση στο ματς μνήμης μεταξύ προπονητών Αν. Αττικής και βετεράνων Ολυμπιακού Λαυρίου

Στη μνήμη δύο σπουδαίων ανθρώπων του ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου αγωνίστηκαν στο γήπεδο του Λαυρίου οι ομάδες των προπονητών ανατολικής Αττικής και οι βετεράνοι του Ολυμπιακού Λαυρίου.

Στο ημίχρονο του αγώνα ο αρχηγός των προπονητών και κόουτς των…κόουτς Πέτρος Τσιγκούλης αναφέρθηκε στο έργο των Μιχάλη Τσίκλου προέδρου επί σειρά ετών του Ολυμπιακού και Αναστάσιου Βρούστη εκ των πρωτεργατών της ίδρυσης της ΕΠΣΑΝΑ.

Μάλιστα παραδόθηκαν και αναμνηστικές πλακέτες στους συγγενείς τους που ήταν στο γήπεδο.

Πριν την έναρξη του ματς σε κλίμα συγκίνησης τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή με τους παίκτες και των δύο ομάδων αγκαλιασμένους στη σέντρα.

Το ματς που διεξήχθη υπό 35 βαθμούς Κελσίου, ήταν γεμάτο θέαμα και γκολ με τον Ολυμπιακό να επικρατεί με Αγγλικό σκορ 5-3 των προπονητών οι οποίοι προηγήθηκαν με 3-2.