Ραφήνα: Ο Αραφήνειος Δρόμος 2024 μέσα από τον φακό του iRafina.gr (φωτόρεπορτάζ)

Ολοκληρώθηκε λίγο μετά τις 11:00 το πρωί της Κυριακής (31/3) ο Αραφήνειος Δρόμος 2024, το μεγαλύτερο δρομικό γεγονός της Ραφήνας

Φέτος οι συμμετοχές των αθλητών έσπασαν κάθε προηγούμενο ρεκόρ καθώς συμμετείχαν περισσότερα από 1000 άτομα σε όλες τις κατηγορίες, με τις εγγραφές να έχουν κλείσει μέρες πριν από τον αγώνα

Η εκκίνηση και ο τερματισμός ήταν στον Κολυμβητήριο της Ραφήνας που από νωρίς το πρωί πλημμύρισε με κόσμο

Η πρώτη εκκίνηση για τα 10χλμ δόθηκε στις 9:00 ενώ ο παιδικός αγώνας του 1χλμ δόθηκε λίγα λεπτά αργότερα

Η εκκίνηση για τα 5χλμ δόθηκε στις 9:55 ενώ περίπου στις 11:00 τερμάτισαν και οι τελευταίοι αθλητές

Συγκινητική φέτος η συμμετοχή από τους “Δρομείς Ελπίδας” που συμμετείχαν μαζί με τους Rafina Runners δίπλα σε παιδιά με αναπηρία με ειδικά αμαξίδια υψηλών προδιαγραφών για αγώνες ασφάλτου

Οι δρόμοι έκλεισαν για περίπου δύο ώρες, ενώ οι εθελοντές ήταν από νωρίς στα πόστα τους για να μοιράσουν νερά στους αθλητές αλλά και για να κλείσουν τους δρόμους, χωρίς όμως να λείψουν και φέτος τα παρατράγουδα (αναλυτικά σε άλλο ρεπορτάζ)

Δείτε εικόνες από τον φετινό Αραφήνειο Δρόμο όπως τις κατέγραψε ο φακός του irafina.gr