Ραφήνα: Πρώτη και με διαφορά η Θύελλα – 2-1 τον Πόρο (φωτό & βίντεο)

Νέα νίκη για την Θύελλα η οποία επικράτησε με 2-1 σε βάρος του Πόρου το μεσημέρι της Κυριακής στη Ραφήνα, στα πλαίσια της 9ης Αγωνιστικής του 5ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής

Η Θύελλα ήταν εκείνη που μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο, χωρίς όμως να μπορέσει να την μετουσιώσει σε γκολ

Στο δεύτερο μέρος οι “Λιγνιτωρύχοι” κατάφεραν να προηγηθούν στο  55′ με κεφαλιά του Παντελίδη μετά από κόρνερ που εκτέλεσε ο Γκούμας, κάνοντας το 1-0

Στο 64’ ο Γούλας  με απίστευτο βολές έξω από την μεγάλη περιοχή “εκτέλεσε” τον Ζαφείρη και “έγραψε” το 2-0 για τους γηπεδούχους μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1 στο 82′ με τον Ρέππα ο οποίος δευτερόλεπτα πριν είχε μπει ως αλλαγή, σε μία φάση που αδράνησε η άμυνα της Θύελλας

Τα τελευταία λεπτά που ματς δεν άλλαξε κάτι, αν και η γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες μετά από την αποβολή του Παντελίδη στο 90′ με δεύτερη κίτρινη κάρτα

Η Θύελλα έφυγε τελικά  από το γήπεδο με τους τρεις βαθμούς παραμένοντας μόνη πρώτη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα

Διαιτητής της αναμέτρησης ηταν ο Θεόδωρος Μαρανός (Αθηνών), με βοηθούς τον Νικόλαο Αρέστη (Δωδεκανήσου) και την Σταυρούλα Λαμπροπούλου (Πειραιά)

Θύελλα Ραφήνας: Κουμής, Τόσκα, Φύτρος, Γεωργόπουλος, Μαργέτης, Μαρτίνος, Δημητρίου, Γκούμας, Γούλας (92′ Μαντζώρος) , Χίσο (85′ Ντόσκας), Παντελίδης

Πόρος: Ζαφείρης,Νάκας, Καλαϊτζάκης (82′ Σαημαιάκης), Πωλ, Αυγουστάκης, Γροσδάνης (37′ Κουταντος), Μέμος, Καλαμιώτης (82′ Ρέππας), Καστελλιανάκης, Πύλιος (71′ Πακιουφάκης), Φρόκου

Δείτε σε βίντεο τις καλύτερες φάσεις και τα γκολ όπως τα κατέγραψε ο φακός του Irafina.gr